Kemal'im

Ülkemdeki insanları hayretle izledim
Şöyle etrafıma baktım, şaştım, tanıyamadım
Kara sakal, yeşil cübbe, başta sarık, alışamadım
Gel Kemal'im gel ülken arıyor seni

Bana öğretilen din; gönüldedir, haldedir
İnsan ayırmamalı, her yaratılan kardeştir
Şimdi bu benlik neden, acep bilmem ne iştir
Gel Kemal'im gel ülken arıyor seni

Dört kitabı bir tutmayan İslam olamaz
Kul hakkıyla yola çıkan menzile varamaz
Cahil hoca emri ile hedef vurulmaz
Gel Kemal'im gel ülken arıyor seni

Yüce Tanrım akıl vermiş, fikir vermiş, yön vermiş
Al yüce kitabını oku diye göz vermiş
Kara cahil bu günlerde diken gibi boy vermiş
Gel Kemal'im gel ülken arıyor seni

Yeşil bayrak açmışlar kurtardığın vatanda
Küfrettiler adına toplanıp meydanlarda
Ölmeye hazırız biz bu vatan toprağında
Gel Kemal'im gel ülken arıyor seni

Övmek yerine bir gün anlasaydık biz seni
Bin Kemal doğardı, aratmazdık hiç seni
Yarın haykıracak elbet şu gençliğin gür sesi
Gel Kemal'im gel ülken arıyor seni

İbrahim SEVİNDİK

Diğer İbrahim Sevindik Şiirleri

Atatürk Sevgisi
Benim Köyüm
Aziz'im

  Yorumlar

Candan Yanardağ 26 Nisan 2024

Sevgili Şair arkadaşım Atatürk'e yazdığınız bu muhteşem şiiriniz için sizi yürekten kutlarım. Saygılarımla

Hıdır Çimen 23 Mart 2024

Sevgili şairim gerçekten de günümüz şartlarında Atatürk'ü çok özlüyoruz. Bu duyguyu çok güzel anlatmışsınız tebrik ederim.

ERKAN ERYÜREKLİ 17 Mart 2024

Bütün dünya'nın saygı duyduğu ulu önder Atatürk'e durmadan saldıran soysuzlar şunu bir türlü anlamıyorlar ya da anlamak istemiyorlar, o muhteşem insanın ölüsü bile onları rezil edip kepaze etmeye yetiyor. Onun ölümsüz olduğuna ve halâ sevenlerinin yüreklerinde devamlı yaşadığına bir türlü akılları ermiyor. Değerli şairim İbrahim Bey çok harika bir şiir okudum. Sizi, emeğinizi ve gönül sesinizi en içten duygularımla candan kutlarım. Saygılarımla esenlikler dilerim.

Arzu Burcu Korkmaz 10 Mart 2024

Sayın İbrahim Sevindik Beyefendi bu şiirinde dini istismar edenlerden ve insanların birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğinden bahsetmiş. Çok güzel bir şiir yazanın yüreğine paylaşmanın ellerine sağlık.

Olcay Keser 9 Mart 2024

Sayın İbrahim Sevindik üstadın bu güzel eserini çok büyük bir beğeniyle okudum. Tam da bu günümüze hitap eden çok muhteşem bir şiir paylaşımınız için çok teşekkürler.

Serdar Yıldırım 27 Şubat 2024

KAHRAMAN ATATÜRK Adın anılacak dünya durdukça Sen en öndesin insanlık var oldukça. * * * * Yoktur bu dünyada benzerin, eşin Vatanı kurtarmaktı senin işin. * * * * İngiliz, fransız, yunan toplandı. Anadolu'da batağa saplandı. * * * * Geçilemez dedin, geçmeye geldi. Yenilgi acısı içmeye geldi. * * * * Tuzak kurdular, seni yenmek için, Sonunda kahroldular, neden, niçin? * * * * Planlar sonsuz güven altındaydı. Düşman komutan ateş hattındaydı. * * * * Zafer mutlaktı, yenilgi imkansız. Türk Ordusu çözülürdü, sancısız. * * * * Bir sen geldin, sen Mustafa Kemal'sin, Bilemediler asla yenilmezsin. * * * * Savaş alanında düşmana çarptın, Düşman pişman oldu, çok iyi yaptın. * * * * Kesin bir daha karşına çıkmazlar. Bin yıl geçse de seni unutmazlar. SON Yazan: Serdar Yıldırım

Serdar Yıldırım 27 Şubat 2024

ATATÜRK Başında bir kalpak, Sırtında bir kürk. Kimdir bu diye sordular? Dedim Atatürk. * * * * Uygardır, medenidir. İnsanlık düzenidir. Dediler çağdaş kimdir? Dedim Atatürk. * * * * Trablusgarp, Bingazi'ye İtalyanlar asker çıkardı. Dediler kurtarmaya kim gitti? Dedim Atatürk. * * * * Çanakkale, Anafartalar, Seddülbahir, Conkbayırı Dediler düşmanın önüne kim çıktı? Dedim Atatürk. * * * * İngiliz gemileri, Sarayın önüne demir attı. Dediler teslim olan padişahı kim kurtardı? Dedim Atatürk. * * * * Yunan, İzmir'e çıkartma yaptı. Yüzlerce can aldı, evleri yağmaladı. Dediler İzmir'i kim kurtardı? Dedim Atatürk. * * * * Yunan Ordusu ilerledi. Ortalığı yakıp yıktı. Dediler Türk Ordusu'nu kim geri çekti? Dedim Atatürk * * * * Sakarya Irmağı doğusunda Orduyu eğitti, savaş öğretti. Dediler bu kim diye sordular? Dedim Atatürk. * * * * Hazır olduğuna inandı. Zafer mutlaktır dedi. Dediler Büyük Taarruz'u kim emretti? Dedim Atatürk. * * * * Osmanlı bitti dediler. Padişah gitti dediler. Dediler Türkiye Cumhuriyeti'ni kim kurdu? Dedim Atatürk. SON Yazan: Serdar Yıldırım

Yorum Yap
*Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.