Baharda şenlenir bağı, bahçesi
Kokusu başkadır benim köyümün
Unutturur adama gamı, kederi
Havası başkadır benim köyümün
Akşam olur herkes döner evine
Can kurban inan ki benim köyüme
Gülabi'nin torunları derler bizlere
Özü başkadır benim köyümün
Yeşil yeşil meşeleri var dağında
Meyve ağaçları çiçek açar bağında
Her çeşit otlar yeşerir toprağında
Yeşili başkadır benim köyümün
Köyümün kenarından akar çayı
Kıvrım kıvrım dolanır sular tarlayı
Unuttum sanma orda olmayı
Dostluğu başkadır benim köyümün
Yaz gelince çıkarlar yaylaya
Gurbetçiler hasretle döner sılaya
Benden selam olsun Aziz Ağa'ya
Sevgisi başkadır benim köyümün
İbrahim SEVİNDİK
Yorumlar
Sevgili üstadım bu güzel duygular beni aldı köyüme götürdü. Yüreğinize sağlık. Selâm ve sevgiler.
Valahi köy sevgisi hiçbir şeye benzemiyor yaa, doğallığın ve doğa ile başbaşalığın diyarı. Yüreğinize sağlık.
Sevgili şairim vefalı kaleminizi kutlar bu örnek dizeler için tebrik ve saygılarımı sunarım. Darısı bütün dostlarımın başına. Dallıkavak Köyü Sarız-Kayseri.
Sevgili şair bey, Şiirinizi hayranlıkla okudum. Ben bazen arkadaşlara diyorum ki artık dönelim köyümüze bitsin bu çile. Bu güzel şiirinizi okuyunca artık kararımı verdim yakında temelli köyüme döneceğim. Teşekkürler şairim. Emeğinize, yüreğinize ve kaleminize sağlık. Saygılarımla.
Sevgili İbrahim kardeş bu güzel şiirinizi okuyunca hemen çocukluk anılarım nem olup gözlerimden aktı. Size ne kadar teşekkür etsem azdır. Ellerinize sağlık çok teşekkürler. Saygılar selamlar.
Sevgili üstadım çok anlamlı ve tam da yerinde bir köy şiiri olmuş. Yazan ellerinize ve yüreğinize sağlık. Tebrik ederim. Selamlar.
Değerli şair bey inanın şehirde bir ölü gibi yaşıyoruz. İnşallah sizin bu güzel şiiriniz sayesinde tekrar eski güzel köylerimize geri döneriz. Yüreğinize sağlık kıymetli şairim sağolun.
Saygı değer şairim bu güzel şiirinizi okuyunca hemen köyüm gözümde canlandı. Yüreğinize sağlık.
Saygı değer şairim bu güzel şiirinizi okuyunca hemen köyüm burnumda tütmeye başladı. Sağolun ellerinize sağlık.
Sayın İbrahim Bey çok güzel bir köy şiiri yazmışsınız beğeniyle okudum ve köyümüzün sitesinde paylaştım yüreğinize sağlık. Doyran Köyü-Altınoluk.
Sevgili şairim çok anlam dolu duygularla yazdığınız bu harika şiiriniz için sizi kutluyorum tebrikler üstadım.
Ah "O Güzel Köyler" ah içimizde iz bırakan, bizi biz yapan ve de hiç de unutulmayan köyler... Tebrikler İbrahim Bey kardeşim... Saygılar...
Sevgili İbrahim bey çok güzel bir şiir duyarlı yüreğinizi kutluyorum. Yüreğinize sağlık. Çocukluğumuzda köyler evet daha başka daha güzeldi özlemlerin ve kaybedilen değerlerin getirdiği hüzün yüklü şiirini çok büyük bir begeni ile okudum tebrik ederim selam ve saygılarımla Allaha emanet olunuz.
Sayın Sevindik şiiriniz anlam derinliği olan çok harika duygularla yazılmış bir yürek sesiydi. Kaleminize ve yüreğinize sağlık beyefendi. Köylerimiz için hakkı ve hakikati yansıtan bu güzel eseriniz için çok teşekkürler ve tebrikler.
Sevgili şair dostum bu şiiriniz köy hayatının bütün güzelliklerini ve özlemini anlatan çok harika bir şiirdir. Şair, köyünde yaşayan insanların çpk dürüst, çalışkan, temiz ve mutlu olduklarını söylüyor. Köyünü ve köylülerini çok sevdiğini, onları unutamadığını ve hep özlediğini belirtiyor. Şiirin dili sade ve akıcıdır. Şair çok özlem dolu bir duyguyla yazmıştır. Şiirde köyün doğal güzellikleri, insanların gelenekleri, yemekleri, inançları ve değerleri de vurgulamıştır. Şiir köy hayatına duyulan sevgi ve saygıyı yansıtan çok güzel bir şiirdir. Yüreğinize sağlık. Saygılarımla.
Sevgili İbrahim Bey köy insanı ve hayatını en anlamlı bir şekilde ifade eden harika duygularla yazdığınız bu yürek sesinizi gönülden kutluyorum tebrikler değerli üstâdım. Güçlü kaleminize ve duygu dolu yüreğinize sağlık. Saygılarımla.
Sevgili şair kardeş öyle güzel bir şiir yazmışsınız ki hem bir anı hem de bir şiir olmuş. Yüreğinize sağlık değerli üstat. Selamlar ve sevgiler.
Saygı değer beyefendi vefalı kaleminizi kutluyorum. Çok örnek dizeler olmuş darısı bütün dostlarımızın başına. Saygılar.
Sevgili şair bey köy hayatı bu içi dışı hep berraktır. Çok harika bir şiir kutlar esenlikler dilerim.
Sayın İbrahim Bey her zaman olduğu gibi harika duygularla ve kendi tarzınızda gönlünüze gelen bu duygularınızı çok beğeniyle okudum. Hislenen yüreğiniz, kaleme döken elleriniz dert görmesin selam ve sevgilerimle selamlar.
Çok muhteşem bir köy şiiri. Okuma hazzıyla dolu bir eser. Tebrikler ve saygılar beyefendi...
Ellerinize ve yüreğinize sağlık çok teşekkürler.
Sevgili şairim sizin bu güzel şiirinizi okuyunca hayatta şiir okumanın ne kadar güzel bir duygu olduğunu hemen fark ettim. Yüreğinize sağlık tebrikler.
Bu hayatta en önemli olgu gönüllerdir. Gönülleri fethetmek en büyük erdemliktir. Güzel bir şiir yazıp onu bütün çevresine yaymak da en güzel duygudur. O da gönül dostu olmaktır. Sevgili İbrahim Sevindik üstad bunları çok başarıyla gerçekleştirmiştir. Tebrik eder başarılarının devamını dilerim. Saygılarımla
Ellerinize ve yüreğinize sağlık değerli şairim.
Muhteşem... Bu harika şiir beni de aldı çocukluğuma götürdü. Özellikle o kırsal yaşamın tabii güzelliği geldi gözümün önüne. Aslında bizler yaşlandıkça o gerçek hayattan neleri ve ne güzellikleri nasıl kaybettiğimizi düşündüm. Bu büyük kent yaşantısında doğal güzellikler nasıl da bir bir kaybedilmiş. Bu harika şiiri yazan etkin kaleminizi içtenlikle kutlarım değerli şairim. Esenlikler dilerim.
Çok güzel duygularla yazılmış bu anlamlı şiiri tebrik ediyorum üstadım. Köyler bir başkaydı. Eski köy hayatı çok yorucuydu ama huzur vardı, vefa vardı, güven vardı. Sağlıcakla esen kal değerli şairim.
Sevgili kardeşim, saygı deger yüreginizi içtenlikle kutlarım. Şiire yön veriş ve ustalığınızı çok taktir ediyorum. Çok şahane bir şiir okudum, ilhamınız bol, gönlünüz şen, yüreginiz dost kalsın. Herşey gönlünüzce olsun. Sevgi ve saygılar..
Saygı değer şair bey bütün köylerimiz garip kaldı maalesef. Çok güzel dile getirmişsiniz o güzel günleri. O günlere gittim, geldim yeniden. Çok teşekkür ederim.
Sevgili şairim şiirinizi çok büyük bir hayranlıkla okudum. Diliniz çok akıcı ve zarif ve mesajınızı da çok güçlü bir şekilde iletiyorsunuz. Sizin gibi başarılı bir şairin eserlerini görmek beni mutlu ediyor. Yeni şiirlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. Selamlar
Sayın İbrahim bey bu köy şiirinizi çok büyük beğeniyle okudum yüreğinize sağlık teşekkürler.
Yorum Yap